Spouštíme sběr případů cenzury sociálních sítí

S neoprávněným mazáním příspěvků a blokací profilů na sociálních sítích mají zkušenosti tisíce českých občanů včetně zákonodárců, novinářů a osobností veřejného života. Vláda i většina parlamentních stran problém stále podceňuje, přestože hrozí zásah globálních platforem do volební kampaně, jako jsme byli svědky nedávno v USA.

Proto chceme zmapovat rozsah problému doloženými případy a ukázat, jak konkrétně vypadá komunikace platforem s poškozenými uživateli služby, jejichž nepohodlné názory vedou k diskriminaci bez možnosti se bránit vůči dominantnímu postavení nadnárodních korporací.

Vyzýváme tímto každého, kdo se cítí poškozen některým typem cenzury na sociálních sítích, aby pro každý případ zvlášť vyplnil jednoduchý online formulář. Měla by na to stačit asi 1 minuta. Všechny zaslané případy budeme v pravidelných intervalech vyhodnocovat a neoprávněné zásahy do svobody slova (tedy mimo případy porušení zákona, např. při přímé výzvě k násilí) postoupíme Parlamentu ČR, případně využijeme k medializaci (pokud nám k tomu dáte ve formuláři souhlas).

Odpovědět

Váš email nebude zveřejněn.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..