Hybridní triky elfů

Hybridní triky elfů

Asi před týdnem jsem se na zdi Andreje Ruščáka zapojil do diskuse o cenzuře a elfech a jeden z nich, Vít Kučík, se k nám připojil. Krátce poté jsem našel v Lidovkách jeho rozsáhlý text Studená válka 2.0, kde rozvíjí své teorie o „kouzlech hybridních triků“ („sympatizanti Ruska… vůbec nemusejí být sympatizanti Ruska, dokonce mohou mít k Rusku velmi negativní vztah“) a o tom, že by s nimi měl Západ bojovat vytvořením „společné platformy všech zemí, které chtějí … sdílet jeden kyberprostor“. Vlastenecké aktivisty tam nazývá užitečnými idioty s tím, že „jsou zcela autentičtí…, dané narativy obhajují jako svůj názor a jejich sdílení jako své právo na svobodu slova.“

To je asi ten důvod, proč je elfové zařazují na svou černou listinu reportů a nálepkují jako součást dezinformační scény. Stačí jen, aby váš článek převzalo médium, které tito anonymové nepovažují za kvalitní, a nebo abyste zastávali názor, který oni mají na seznamu konspiračních teorií. Např. že EU podporuje ilegální migraci. To je s tím posledním návrhem z Bruselu docela aktuální, ne?

Jak by se panu Kučíkovi líbilo, kdyby ho nějaká skupina – říkejme jí třeba skřítci – jmenovala ve svém reportu mezi dezinformátory a sympatizanty Putina jen proto, že jeho text líčí vizi federalizované a ještě více centralizované unie? Protože to je něco, co většina evropské populace odmítá a co by mohlo vést k rozpadu EU a posílení Ruska, že?

Snad je na tom dostatečně vidět, proč mají elfové pověst nebezpečné anonymní sekty, která rozděluje společnost a ve své nenávisti k některým se snaží o omezování svobody slova. Také by se dalo napsat, že „jsou zcela autentičtí a dané narativy obhajují jako svůj názor a jejich sdílení jako své právo na cenzuru“.

Teď jen doufám, že polemika s elfem nepovede k blokaci mého FB profilu. Ale kdyby ano, budeme mít jistotu, odkud vítr fouká.

Odpovědět

Váš email nebude zveřejněn.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..